Asset Publisher Asset Publisher

Nocna akcja gaśnicza

W dniu 19.04.2018 r. w Nadleśnictwie Żednia doszło do pierwszego w tym sezonie pożaru.

        W godzinach nocnych około godziny 23, na terenie Leśnictwa Nowa Wola, na powierzchni zrębowej, miał miejsce pożar pozostałości pozrębowych. Spaleniu uległy gałęzie przygotowane do zrębkowania. W akcji gaśniczej uczestniczyło sześć jednostek straży pożarnej. Dzięki szybko podjętej i sprawnie przeprowadzonej akcji udało się nie dopuścić do rozprzestrzenienia się pożaru na sąsiadującą z miejscem zdarzenia uprawę leśną a tym samym uratować młode pokolenie lasu. Za pomoc i uczestnictwo w tej trudnej nocnej akcji, Nadleśnictwo Żednia kieruje podziękowania do wszystkich Strażaków jednostek PSP i OSP. Szczególne podziękowania kierujemy do pracowników ZUL, Pana Wojciechowskiego i Pana Rybińskiego.


         Każdego roku Nadleśnictwo Żednia  na ochronę przeciwpożarową przeznacza znaczne kwoty środków pieniężnych. Pomimo prowadzenia monitoringu terenu nadleśnictwa z użyciem telewizji przemysłowej, patrolowania gruntów przez samochód patrolowo-gaśniczy oraz pracowników SL, jak dowodzi to wczorajsza nocna akcja gaśnicza, nie jesteśmy w stanie uniknąć powstania pożarów.
Pamiętajmy, że pożary są niebezpieczne dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt oraz środowiska naturalnego. Zagrażają lasom, domom mieszkalnym i zabudowaniom gospodarczym, bezpowrotnie niszczą faunę i florę. Apelujemy o rozwagę!

Publikujemy zdjęcia oraz krótki film z akcji gaśniczej.